Dažnai knygas veždavo į Pusdešrių kaimą pas Riaubus, į Menčikių kaimą pas Jokūbėlį, į Kiaulupius pas Pikčilingius, į Vaitiekupius pas Kasperavičius, Banaičius, Dėdinus ir Jurgilus.
Užsakytas knygas iš Prū­sijos M. Sederavičiui prista­tydavo knygnešiai Juozas Bo­sas, Mvkolas Čelkys, Juozas Dagilaitis, Vincas Dagilis, Jo­nas Damušis, Petras Janušis, Pranas Kasperavičius, Petras Petraitis, Pranas Stravinskas. Atgabentas knygas slėpdavo pas patikimus apylinkės žmones. Jas pats Išvežiodavo ar­ba įduodavo pažįstamiems platintojams, iš kurių minėti­ni: Sudarge vežėjas Jurgis Žemaitaitis ir grytelninkė Ona Urbaitytė (Muzikančiūtė), Slavikuose zakristijonas Pranas Pučiliauskas ir Vincas Dobrovolskis, Gelgaudiškyje klebonas Pranas Būčys, Bosų kaimo valstietis Rekešius, kiti. Iš jų knygas ėmė smul­kesni knygnešiai.
M. Sederavičius rūpinosi ne tik knygas iš Prūsijos ga­benti ir platinti, bet ir jas leisti. Pats vertė iš lenkų kal­bos arba duodavo kitiems kunigams išversti. Suredaguotus tekstus siųsdavo į Tilžę spausdinti. Tam darbui talki­no Juozas Antanavičius ir Serafimas-Laurynas Kušeliauskas. Visi trys aptardavo, kokią knygą leisti ir kiek eg­zempliorių spausdinti. V.Mer­kio teigimu, tokių leidinių priskaičiuojama iki trisdešim­ties. Iš jų kai kurios knygos susilaukė net keliolikos laidų ir buvo spausdinamos dešim­timis tūkstančių egzemplio­rių. Tai buvo religinio turinio knygos „Aukso altorius", „Šaltinis", „Gyvenimas šven­tųjų" ir kitos. Dėl lėšų stokos apie šeši tūkstančiai puslapių rankraščių liko neišspausdinti.
        KLAUSIMAI PASTABIEMS:
1. Kada M.Sederevičius apsisprendė tapti kunigu? Ką reiškė jo įžadas?
2. Kas nulėmė jo knygnešystę?
3. Kaip jis gaudavo knygas?
4. Straipsnyje labai mažai informacijos apie žmogų, palaidotą tame pačiame kape.  Papildykite.
Lietuviškoms knygoms leisti M. Sederevičius skyrė beveik visas savo santaupas, taip pat rinkdavo aukas iš kitų kunigų bei valstiečių, tuo labai kai kam įkyrėda­mas. Besirūpindamas knygų Sederevičius nutolo nuo pa­rapijos reikalų. Bažnyčia reikalavo remonto. 1899 metais į Sudargą buvo at­siųstas naujas klebonas, o se­nasis kunigas liko karšinčium. Netekęs parapijos, senatvę pabaigė vargingai, nes klebonaudamas jokio turto nesusi­krovė, viską išleisdavo drau­džiamoms knygoms. Mirė 1907 metų kovo 7 dieną. Palaidotas Sudargo kapinėse. Ant jo kapo buvo pastatytas kuklus akmuo su geležiniu kryžium. Minint mirties dvi­dešimt penktąsias metines, ateitininkų   ir   pavasarininkų rūpesčiu 1932 metais pastaty­tas paminklas, kuriame iškaltas einančio prieš vėją su knygų ryšuliu po pažastimi knygnešio paveikslas.
Sederevičių ir jo veiklą apibūdina poetas M. Gustaitis žodžiais: „Jis labai taupiai gyveno, tik bažnyčioj sutaną vilkėdavo, o šiaip ne­šiodavo prastus namų drobės rūbus, visą turtą dėdavo tik­tai knygoms. Be knygų ryšu­lio nė žingsnio iš namų nežengdavo: eidamas į bažnyčią ar pasivaikščioti visada būdavo knygų ryšulėliu nešinas. Knygos buvo kaip ir priaugusios prie jo asmens, tapo jo prigimties dalimi".
                                                                       
Jonas Augustaitis   Iš: “Zanavykas”, 1989, Nr.2
        Jūsų dėmesiui keli atsitikimai ar nuotykiai, kun.M.Sederevičiui platinant uždraustas knygas. Juos pateikia Vincas Lauraitis.
 Vieną lietingą ru­dens dieną į kleboniją už­suko knygnešys P. Sravinskas. Vos tiktai svečias pra­dėjo ant stalo krauti kny­gas, varpininkas pranešė, kad į kiemą įvažiavo žanda­rų viršininkas. Knygos grei­tai buvo sumestos už komo­dos. Caro tarnui pasibeldus į duris, knygnešys, vaizduoda­mas elgetą, atsiklaupęs kal­bėjo poterius. Kunigas sve­čią pakvietė į svetainę. Ant stalo atsirado užkandžių, degtinės, vyno ir alaus. Pa­reigūnas, maukdamas degti­nę, gyrė kleboną, kad nepa­laiko ryšių su knygnešiais. Žandarų viršininkas greitai nusigėrė, svirduliuodamas išėjo į kiemą ir netoli jaujos įkrito į duobę. Klebonijos darbininkai ištraukė virši­ninką ir purviną parvedė į vidų. Pareigūnas buvo perrengtas civiliniais rūbais. Po to įvykio tasai žandarų vir­šininkas daugiau Sudarge nesirodė.
 
Turgaus dieną M. Sedere­vičius su knygomis važiavo į Naumiestį. Netoli miestelio patikimas žmogus pranešė, kad žandarai jį seka. Prie­miestyje jis užsuko į vieną kiemą, kur buvo daugiau vežimų. Greitai visas knygas permetęs į kitą vežimą, už­dengė marška. Užsukę į kie­mą žandarai rado M. Sedere­vičių miegantį vežime. Prikėlę jį, padarė kratą, bet nie­ko nerado, o paskui knyg­nešių globėjas knygas vėl pasiėmė.
Šaltą žiemos naktį M. Se­derevičius su J. Sperausku vežė rogėse lietuviškus leidinius. Siautė žvarbi sniego pūga. Netoli pasienio ties Bunikėlių tiltu pusnyne užklimpo rogės. Tai pamatę, atėjo du sargybiniai. Kadan­gi M. Sederevičius buvo apsirengęs kunigo rūbais, ka­reiviams priartėjus paskam­bino varpeliu. Sargybiniai pagalvojo, kad kunigą veža pas ligonį, padėjo iš pusny­no ištraukti roges.
 
                                                          Iš: „Tėvynės šviesa“, 1989.11.15
 
Kontrafakcinis leidinys: Tilže J.Schoenkės spaustuvė 1897 m.
Kontrafakcinis leidinys: Tilžė O. von Mauderodės sp.,1896 m.
Orginalai saugomi Vilniaus universiteto bibliotekoje